Projekty domów

Projekty domów Piwonia

Opis

Piwonia to parterowy dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym. W obrysie parteru znajduje hol, który umiejscowiony został centrum budynku. Rozwiązanie, to ułatwia komunikację i sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy (otwartą i zamkniętą). Do otwartej strefy domu należy między innymi funkcjonalna kuchnia przy której dodatkowo zaprojektowano niewielką spiżarnię. W bezpośrednim sąsiedztwie, znajduje się przestronny pokój dzienny. W pokoju dziennym zaprojektowano szereg okien, które nie tylko optycznie powiększają przestrzeń,ale także nadają wnętrzu ciekawy wygląd. Zaprojektowana część dzienna z pewnością zadowoli osoby, które lubią cieszyć się chwilami w rodzinnym gronie zwłaszcza,że bezpośrednio przy pokoju dziennym swoje miejsce znalazł zadaszony taras z grillem. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu nawet podczas niesprzyjającej pogody. W strefie zamkniętej parteru zaprojektowano łazienkę, pokój do pracy, a także wiatrołap z wnęką na szafę, co z pewnością pomoże w utrzymaniu porządku. Strefa zamknięta obejmuje również część gospodarczą do której należy garaż i przyległa do niego kotłownia.

Na poddaszu zaprojektowano trzy sypialnie (dwie z nich z zadaszonym balkonem), a także ogólnodostępna łazienka i garderoba. Ponadto na poddaszu znajduję się także przestronny strych, który po wstawieniu okna może być zagospodarowany jako dodatkowa sypialnia.

Zaletami tego projektu jest rzeźbiarsko potraktowany dach kopertowy zintegrowany i spójny stylistycznie z zaprojektowaną elewacją i rabatami roślinnymi, dzięki czemu jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu zarówno tradycyjnego jak i nowoczesnego.

Dodatkowe informacje
Powierzchnia zabudowy 185.30 m2
Powierzchnia użytkowa 187.50 m2 + garaż 29.00 m2
Szerokość budynku 14.35 m
Długość budynku 15.80 m
Wysokość budynku 8.90 m
Kąt nachylenia dachu 40.00 °
Minimalne wymiary działki 21.35 m x 23.80 m
Wysokość pomieszczeń 2.60 m

217 m2

4 Sypialni

2 Łazienek

1 Garaży