Projekty domów

Projekty domów Frezja

Opis

Frezja to jednorodzinny parterowy dom z poddaszem użytkowym, z garażem w obrysie budynku, który posiada dwa miejsca parkingowe, niepodpiwniczony.

Na stosunkowo niewielkiej powierzchni znajdują się pomieszczenia zapewniające wygodę i luksus dla kilkuosobowej rodziny. W centrum budynku zlokalizować można otwartą przestrzeń holu, który umożliwia przejście do pokoju dziennego oraz znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie kuchni. Przy kuchni znajduje się spiżarnia. Poza tym hol umożliwia przejście do zamkniętych pomieszczeń parteru tj. pokój do pracy, łazienka z pralnią, która umożliwia przejście do garażu. Przy wiatrołapie znajduje się garderoba, przez którą przechodzimy do kotłowni. Kotłownia posiada osobne wejście, które umiejscowione zostało na wschodniej elewacji budynku. W holu znajdują się efektownie prezentujące się schody, oparte na półokrągłej ścianie, które wiodą na poddasze domu. Zaprojektowano tam część prywatną składającą się z holu prowadzącego bezpośrednio do 2 sypialni (jedna z balkonem, druga z osobną łazienką)(ewentualnie 3, zamiast pokoju zabaw) oraz dużej ogólnodostępnej łazienki z garderobą. Duża ilość przeszkleń w pomieszczeniach zapewnia dobry dostęp światła słonecznego oraz atrakcyjny wygląd budynku. Cechą wyróżniającą projekt spośród innych jest finezyjny dach o nietypowym kształcie, zapewniający przyjemny aspekt wizualny. Dodatkowym atutem projektu jest przestrzeń użytkowa na zewnątrz domu tj. podcień, umożliwiający wypoczynek na świeżym powietrzu nawet podczas niesprzyjającej pogody. Przestrzeń podcienia zaprojektowana została z myślą o rodzinnym ognisku, dlatego swoje miejsce znalazł tam grill, który zapewne zachęci do spędzania czasu łącząc przyjemne z pożytecznym.

Frezja jest projektem o odważnej formie, spójnej stylowo. Jest to dom, który pasuje do każdego krajobrazu dzięki swoim nietypowym, opływowym kształtom.

Dodatkowe informacje
Powierzchnia zabudowy 180.00 m2
Powierzchnia użytkowa 241.80 m2 + garaż 39.00 m2
Szerokość budynku 21.80 m
Długość budynku 15.05 m
Wysokość budynku 8.30 m
Kąt nachylenia dachu 40.00 °
Minimalne wymiary działki 29.80 m x 23.25 m
Wysokość pomieszczeń 2.65 m

290 m2