Projekty domów

Projekty domów Amarylis

Opis

Amarylis to dom jednorodzinny, parterowy z poddaszem użytkowym. W obrysie parteru znajduje przestronny hol, który umiejscowiony został centrum budynku z efektowną półokrągłą ścianą na której oparte są schody, które prezentują się niemal od progu. Rozwiązanie, to nadaje wnętrzu nowoczesny wygląd.a także sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy (otwartą i zamkniętą). Do otwartej strefy domu należy między innymi funkcjonalna kuchnia, dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest spiżarnia. W bezpośrednim sąsiedztwie, znajduje się również jadalnia, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Została ona umiejscowiona pomiędzy kuchnią, a pokojem dziennym. W pokoju dziennym znajduje się kominek, który sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Dodatkowym atutem pokoju dziennego jest duża ilość przeszkleń, która optycznie powiększa przestrzeń, ponieważ bezpośrednio przy pokoju dziennym swoje miejsce znalazł podcień. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku w kontakcie z naturą nawet podczas niesprzyjającej pogody. Zaprojektowana otwarta część dzienna z pewnością zadowoli osoby, które lubią cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie.

W strefie zamkniętej parteru zaprojektowano łazienkę, pokój do pracy, a także wiatrołap z wnękami na szafy po obu stronach wejścia, co może okazać się sporym atutem projektu, który z pewnością pomoże w utrzymaniu porządku. Strefa zamknięta posiada część gospodarczą do której należy garaż i przyległa do niego kotłownia z osobnym wejściem umiejscowionym w bocznej elewacji.

Na poddaszu zaprojektowano cztery sypialnie , gdzie każda posiada dodatkowe pomieszczenia tj garderoba,zadaszony balkon, czy składzik, poza tym na poddaszu znajduje się także ogólnodostępna łazienka i toaleta.

Zaletami tego projektu jest opływowa bryła budynku zwieńczona dachem kopertowym, który doskonale się prezentuje, ponieważ został rzeźbiarsko potraktowany, dzięki czemu jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego. Projekt domu Amarylis to propozycja dla osób zwolenników oryginalnych i ciekawych rozwiązań.

Dodatkowe informacje
Powierzchnia zabudowy 164.00 m2
Powierzchnia użytkowa 155.00 m2 + garaż 21.20 m2
Szerokość budynku 20.15 m
Długość budynku 12.99 m
Wysokość budynku 8.60 m
Kąt nachylenia dachu 40.00 °
Minimalne wymiary działki 28.15 m x 21.00 m
Wysokość pomieszczeń 2.80 m

211 m2

4 Sypialni

3 Łazienek

2 Garaży