Projekty domów

Projekty domów Begonia

Opis

Begonia to budynek mieszkalny jednorodzinny, parterowy, niepodpiwniczony, z poddaszem użytkowym i garażem z dwoma miejscami parkingowymi w obrysie bryły budynku. Dom przeznaczony jest dla rodziny wieloosobowej. Parter budynku ma charakter częściowo otwarty, spełnia on funkcję integrującą rodzinę: hol znajdujący się w centrum budynku ma swobodne połączenie z większością pomieszczeń parteru. Pokój dzienny połączony jest z holem, Otwarta kuchnia znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pokoju dziennego,a tuż przy niej znajduje się spiżarnia. Pozostałe pomieszczenia, które możemy zlokalizować na parterze to łazienka, pokój gościnny, pokój do pracy oraz część gospodarcza składająca się z garażu i kotłowni z osobnym wejściem, które umieszczone zostało na tylnej elewacji. W holu tuż po wejściu do budynku umiejscowiono schody wiodące na poddasze. Dzięki takiemu rozwiązaniu w budynku panuje harmonia komunikacyjna.

Na poddaszu zaprojektowano część sypialnianą, 3 sypialnie (dwie z balkonami), pokój zabaw dla dzieci, ogólnodostępna łazienka i garderoba. Wszystkie pomieszczenia poddasza są dobrze doświetlone.

Niezaprzeczalnie dużym atutem projektu jest duży taras wypoczynkowy, gdzie znajduje się grill. Przestrzeń ta jest niezwykle przyjemna, dzięki wizualnym aspektom, jaki tworzy ściana podpierająca dach z półokrągłymi pustymi otworami okiennymi oraz finezyjnie wyrzeźbiona bryła dachu. Dodatkowo w salonie znajduje dobrze doświetlony wykusz, który otoczony jest zielenią ogrodu, dzięki czemu mamy wizualny kontakt z naturą, a to sprawia, że dom jest tym bardziej przyjazny. Duża ilość przeszkleń w pomieszczeniach o podstawowych kształtach zapewnia dobry dostęp światła słonecznego oraz atrakcyjny wygląd budynku.

Cechą wyróżniającą projekt spośród innych jest finezyjnie zaprojektowany dach o nietypowym kształcie, który zapewnia efektowny wygląd budynku oraz podcienie dla przestrzeni użytkowych na zewnątrz domu.

Begonia to projekt o spójnej formie, nieco odważnej, ale dzięki opływowym kształtom jest przyjemny dla oka. Jest to dom pasujący do każdego krajobrazu.

Projekt dostępny także w mniejszej wersji.

Dodatkowe informacje
Powierzchnia zabudowy 289.70 m2
Powierzchnia użytkowa 225.10 m2 + garaż 37.20 m2
Szerokość budynku 22.65 m
Długość budynku 12.55 m
Wysokość budynku 11.27 m
Kąt nachylenia dachu 40.00 °
Minimalne wymiary działki 30.65 m x 21.25 m
Wysokość pomieszczeń 2.75 m

262 m2

3 Sypialni

2 Łazienek

2 Garaży