Projekty domów

Projekty domów Tulipan

Opis

Tulipan to budynek mieszkalny jednorodzinny, parterowy z poddaszem użytkowym, nie podpiwniczony, którego kąt nachylenia dachu wynosi 40°. Posiada on 2 stanowiskowy garaż. Wejście główne i wjazd do garażu zaprojektowano w elewacji frontowej. Parter budynku zawiera otwartą strefę wypoczynkową, w skład której wchodzi pokój dzienny, jadalnia, kuchnia ze spiżarnią oraz strefa zamknięta do użytkowania indywidualnego tj. łazienka (z wydzielonym prysznicem, który można przystosować jako saunę), pokój do pracy. Hol usytuowany jest w centrum budynku, pomiędzy strefą otwartą i zamkniętą. Znajduje się w nim główne połączenie komunikacyjne pomiędzy poziomami parteru i poddasza czyli schody w kształcie półokręgu o regularnej geometrii stopni. W pomieszczeniu pokoju dziennego zaprojektowano wyjście do ogrodu, gdzie zlokalizowano obszerny taras, częściowo zacieniony stropem poddasza, oraz ścianą podpierającą poddasze. Na parterze zlokalizować możemy także pomieszczenia tj. garderoba, tuż przy wiatrołapie, która służy również jako szlak komunikacyjny do garażu, kotłownia z oddzielnym wejściem oraz pralnia, do której przejście można usytuować w łazience.

Na poddaszu zlokalizowano hol umożliwiający bezpośrednie przejście do pomieszczeń tj. cztery sypialnie, pokój zabaw i łazienka. Ponadto, jedna z sypialni posiada osobną garderobę, inna osobną łazienkę. trzy sypialnie posiadają balkony. Zaletami projektu są w większości dobrze doświetlone pomieszczenia oraz przyjemne opływowe kształty poszczególnych elementów budynku.

Tulipan to projekt dla wieloosobowej rodziny, dla ludzi lubiących przestronne, dobrze zorganizowane przestrzenie, a także przyjemny dla oka design zewnętrzny.

Dodatkowe informacje
Powierzchnia zabudowy 200.20 m2
Powierzchnia użytkowa 232.20 m2 + garaż 32.70 m2
Szerokość budynku 17.45 m
Długość budynku 14.70 m
Wysokość budynku 8.70 m
Kąt nachylenia dachu 40.00 °
Minimalne wymiary działki 25.45 m x 22.70 m
Wysokość pomieszczeń 2.70 m

265 m2

3 Sypialni

2 Łazienek

2 Garaży