Projekty domów

Projekty domów Amarantus

Opis

Amarantus to budynek mieszkalny jednorodzinny, parterowy, niepodpiwniczony, z poddaszem użytkowym i garażem z dwoma miejscami parkingowymi w obrysie bryły budynku. Dom przeznaczony dla rodziny wieloosobowej. Parter budynku ma charakter częściowo otwarty, spełnia on funkcję integrującą rodzinę: hol ma swobodne połączenie z większością pomieszczeń parteru. Z pokoju dziennego wychodzimy na taras wypoczynkowy. Kuchnia znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pokoju dziennego, tuż przy niej znajduje się spiżarnia. Pozostałe pomieszczenia, które możemy zlokalizować na parterze to łazienka, połączona z pralnią i pokój do pracy oraz część gospodarcza składająca się z garażu i kotłowni z osobnym wejściem, które umieszczone zostało na bocznej elewacji. W holu zaprojektowano półokrągłą ścianę, przy której umiejscowiono schody wiodące na poddasze budynku. Dzięki takiemu rozwiązaniu w budynku panuje harmonia komunikacyjna a także w tym rozwiązaniu możemy dostrzec proste, ale efektowne walory wizualne.

Poddasze składa się z przestronnego holu, czterech sypialni (jedna z balkonem, łazienką i garderobą),pokoju zabaw i ogólnodostępnej łazienki.

Duża ilość przeszkleń w pomieszczeniach o podstawowych kształtach zapewnia dobry dostęp światła słonecznego oraz atrakcyjny wygląd budynku. Cechą wyróżniającą projekt spośród innych jest opływowo zaprojektowany dach o nietypowym kształcie spójnie okalający bryłę budynku, dobrze współgrający z elewacją, co nadaje efektowny i charakterystyczny wygląd.

Dodatkowe informacje
Powierzchnia zabudowy 213.20 m2
Powierzchnia użytkowa 272.30 m2 + garaż 35.70 m2
Szerokość budynku 18.40 m
Długość budynku 14.30 m
Wysokość budynku 8.92 m
Kąt nachylenia dachu 45.00 °
Minimalne wymiary działki 27.15 m x 22.30 m
Wysokość pomieszczeń 2.80 m

308 m2

2 Garaży